PRODUKTY NA VNÚTORNÉ POUŽITIE

vnutorne_pouzitie_zeolit

ZEOLITOVÝ PRÁŠOK NA VNÚTORNÉ POUŽITIE – ENTERO 340 g

H

lavnou zložkou prášku Entero je stopercentne prírodný produkt zeolit. Je to prírodná látka s liečivými účinkami, katalyzátor trávenia, s absorpčným účinkom a vysokým obsahom stopových prvkov.

 • na rýchle a účinné zníženie hnačky, nafukovania, pálenia záhy
 • v prípade neurotických zažívacích ťažkostí
 • na zmiernenie príznakov dráždivého črevazeolit_1
 • s detoxikačnými vlastnosťami
 • prášok na vnútorné užitie s obsahom bio-stopových prvkov
 • zbavuje telo toxínov
 • odstraňuje z tela voľné radikály
 • odstraňuje chemikálie
 • zachytáva ťažké kovy, škodliviny, prvky rádioaktivity
 • je bez vedľajších účinkov

MECHANIZMUS PÔSOBENIA: Schopnosť zeolitu absorbovať biogénne plyny NH3 (amoniak), CO2 (oxid uhličitý), CO (oxid uhoľnatý), H2S (sírovodík) a molekuly merkaptánu pomáha pohltiť plyny, vznikajúce pri zažívacom procese. K tejto vlastnosti sa pripája povrchová a štrukturálna schopnosť výmeny iónov minerálnych zložiek. Rýchlo odovzdáva ióny Ca (vápnik), Mg (horčík) a stopových prvkov. Zohráva úlohu katalyzátora medzi organizmom a zložkami potravy. Na zložky prípravku Zeomineral Entero je bakteriálna flóra organizmu rezistentná. Zabraňuje procesu embryonálneho vývoja rozmnožovacích buniek patogénnych baktérií a parazitov (bakteriosorbencia a antiparazitický účinok). Viac o účinkoch zeolitu na našom blogu.

VITAMÍN Ca + D3 – 60 KS TABLETY

V

ápnik je pre náš organizmus nesmierne dôležitý. Nedostatok vápniku spôsobuje tráviace problémy, kazenie zubov, časté zlomeniny, lámavosť nechtov či svalové kŕče. Stály nedostatok vápnika vedie k osteoporóze. Vitamín CA + D3 – 60 ks tablety

Stály nedostatok vápnika vedie k osteoporóze.

 • na udržanie normálnej štruktúry kostí a zubov
 • pre správnu činnosť svalov a nervov

Základným pilierom nášho organizmu je vápnik. Trvalý nedostatok vápnika má za následok rednutie kostí. Vápnik a vitamín D prispievajú k udržaniu normálnej štruktúry kostí a zubov, sú nepostrádateľné pre správnu činnosť svalov a nervov. Prípravok obsahuje výlučne organicky viazaný vápnik vo forme citrátu vápenatého. Vitamín D3 prispieva k jeho správnemu využitiu, nakoľko sa podieľa na vstrebávaní vápnika a zároveň je antioxidantom. Vitamín D je dôležitý aj pre správnu funkciu svalov a očí, jeho nedostatok môže vyvolať podráždenosť a poruchy spánku.

ZLOŽENIE: organický vápnik s vitamínom D3

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE: 1 – 2 tablety denne

ZEOMINERAL ALGEO – doplnok výživy

P rípravok na báze mikrorias s obsahom húb, papáje, šípok, hroznových jadierok, amly a mimoriadne dôležitým astaxanthínom. Zeomineral Algeo obsahuje najdôležitejšie vitálne látky a bielkoviny, ktoré sú základnými kameňmi ľudského organizmu. Tieto riasy sme doplnili liečivými rastlinami, ktoré obsahujú dôležité antioxidanty, enzýmy a vitamíny. MECHANIZMUS PÔSOBENIA:

 1. Fáza – Čistenie buniek: riasa chlorella vulgaris je vynikajúcim zdrojom,Algeo bielkovín, uhľovodíkov, širokého spektra vitamínov, minerálnych látok a enzýmov.
 2. Fáza – Výživa buniek: riasy spirulina platensis a lithothamniumcalcareum rekordným množstvom vyše 4000 vitálnych látok vyživujú bunky a ich biologické vstrebávanie je výnimočné (najvyššie spomedzi organických látok).
 3. Fáza – Ochrana buniek: prírodný astaxanthín je najúčinnejší známy antioxidant, zabezpečuje bunkám účinnú ochranu, vyrába sa z výťažku riasy haematococcus pluvialis.

ZLOŽENIE: Chlorella Vulgaris – Obsahuje plnohodnotné rastlinné bielkoviny so všetkými aminokyselinami, vrátane všetkých ôsmich esenciálnych aminokyselín. Spirulina Platensis – Obsahuje hodnotné bielkoviny, viac než 2000 enzýmov, rôzne vitamíny (napr. obsahuje všetky vitamíny skupiny B-komplex). Lithothamnium Calcareum – Táto riasa je významná bohatým obsahom vápnika, ktorý sa v nej nachádza v čistej, prírodnej, organickej forme. Astaxantín (výťažok z riasy Haematococcus Pluvialis) –  Je to najsilnejší prírodný antioxidant. Poskytuje silnú ochranu bunkovej membrány! Šípkový extrakt – Posilňuje imunitný systém, chráni bunky a pomáha pri trávení mastných potravín. Liečivá huba Šiitake – Vďaka nízkemu obsahu kalórií je súčasťou zdravej výživy, neobsahuje tuky, ale je bohatým zdrojom výživných látok. Ganoderma Lucidum – Zlepšuje fyzickú kondíciu, pomáha udržiavať naše zdravie. Extrakt z drvených hroznových jadier – Extrakt z drvených hroznových jadier podporuje trávenie tukov, vďaka tomu zvyšuje efektivitu redukčných diét. Papája – Obsahuje všetky enzýmy, ktoré uľahčujú trávenie bielkovín sacharidov a lipidov. Amalaki – Prášok z amalaki sa získava z plodu stromu Emblica Officinalis. Amalaki, známa aj ako indický egreš je jedlé ovocie s vysokým obsahom vitamínu C.

COOLFIT – doplnok výživy

C OOLFIT je výživový doplnok s obsahom peptidu kolagénu typu II. Vďaka jedinečnej technológii výroby, sa podarilo od seba oddeliť päť rôznych peptidov, ktoré vznikajú pri odbúravaní kolagénu. Takýmto spôsobom sa podarilo dosiahnuť, že Coolfit obsahuje len výlučne peptid kolagénu typu II, ktorý je zodpovedný za stavbu a regeneráciu kĺbov. Prečo je schopný COOLFIT regenerovať kĺby?coolfit COOLFIT neobsahuje kolagén, len peptid kolagénu. Molekuly kolagénu sú veľmi veľké a ťažko sa vstrebávajú – molekuly COOLFITU (peptidu kolagénu typu II)sú drobné a majú vynikajúcu vstrebávaciu schopnosť.
 • každá jedna dávka COOLFIT-u obsahuje 2400 mg peptidu kolagénu typu II
 • okrem toho obsahuje enzýmy bromelín a kurkumín. Enzým bromelín napomáha zužitkovať bielkoviny, viacnásobne zvyšuje zabudovanie (schopnosť budovania, vstrebávania) peptidu kolagénu do kĺbov, kurkumín pôsobí protizápalovo
 • kopíruje zloženie kĺbov, a preto sa vstrebáva úplne (100 %)
 • na rozdiel od liekov na kĺby nemá žiadne vedľajšie účinky a neobsahuje žiadne umelé látky

BlackCorms – čierny cesnak– doplnok výživy

V ýživový doplnok (kapsule) s obsahom čierneho cesnaku a granátového jablka Čierny, čiže fermentovaný cesnak ako surovinu už dávno používajú v ázijských kultúrach. Účinok cesnaku pri ochrane zdravia a spomalení starnutia sa viacnásobne prejavuje v čiernom cesnaku.cierny-cesnak Jeho obsah antioxidantov je desaťnásobný, vápnika sedemnásobný v porovnaní s bielou verziou. Cesnak je silné prírodné antibiotikom, alicysteín, nachádzajúci sa v čiernom cesnaku urýchli tento antibiotický účinok. Granátové jablko sa už tisícročia používa v ajurvédskej medicíne. Je bohaté na fytochemikálie, ktoré majú priaznivé účinky na celý organizmus. Účinné látky jeho antioxidantov potláčajú patologické oxidatívne procesy v organizme, ktoré vedú k chronickým ochoreniam. Výrobok obsahuje vo vode rozpustné výluhy čierneho cesnaku a dužiny granátového jablka a preto sa v tráviacej sústave rýchlo vstrebáva.

 

 

 

STAROSTLIVOSŤ O ZUBY – zubné pasty a zubné prášky

Starostlivosť o zuby P

odporujú prirodzenú bakteriálnu flóru ústnej dutiny a stimulujú jej činnosť. V protiklade s inými prípravkami ústnej hygieny neničia baktérie chemicky, ale zeolit, ako hlavná zložka, ich vďaka svojej prirodzenej absorpčnej schopnosti jednoducho naviaže na seba.

ZUBNÉ PASTY

ZLOŽENIE: zeolit, xylit, čajovníkový olej, glukizid, penivá zložka na báze kokosového oleja, prírodná aróma (mäta, jahoda, broskyňa alebo citrón)

Produkty Shine a Pixy sú výsledkom vyše dvoch desaťročí trvajúcich výskumov a skúseností, v ktorom sa minerálne a rastlinné zložky vybrali tak, aby zubom a celej ústnej dutine v maximálnej miere ponúkali každodennú ochranu.

Xylit zohráva v ústnej hygiene veľmi dôležitú úlohu. Klinické výskumy ukazujú, že:

 • dokáže až o 80% znížiť pravdepodobnosť zubného kazu
 • zabraňuje kvasným procesom
 • zachováva kyslo – zásaditú rovnováhu ústnej dutiny
 • znižuje tvorbu povlaku
 • prispieva k zabudovaniu minerálov do zubnej skloviny

Penivá zložka je na báze šetrného kokosového oleja, ktorý podľa testov výrobcu má až 600-krát nižšie dráždivé účinky, než v ostatných zubných pastách používané tenzidy. Zubný prášok s príchuťou eukalyptu obsahuje čajovníkový olej (tea tree), ktorý účinne rieši mnohé problémy.

Mikročastice minerálnych látok bezpečne leštia a bielia. Klinické štúdie dokazujú, že nepoškodzujú zubnú sklovinu, ale účinne pomáhajú odstraňovať žltý povlak od kávy, čaju, nikotínu a zároveň majú blahodarný vplyv na ďasná a krvácanie z ďasien. Zubná sklovina je nielen tvrdá, ale aj pružná a húževnatá. Tieto vlastnosti môže ľahko stratiť pri predávkovaní fluórom. Takto sa stane krehkou a fľakatou, čo je nezvratný proces. S výrobkami Zeomineral sa to nestane, nakoľko neobsahujú fluór.

ZUBNÉ PRÁŠKY

Novinkou na trhu je zubný prášok. Zubný prášok Zeomineral Shine s príchuťou eucalyptus, neporušuje zubnú sklovinu a obvzvlášť ho odporúčame:

 • na odstraňovanie zubného povlaku
 • na čistenie sfarbených zubov od kávy, čaju, nikotínu a iných nápojov a potravín
 • na odstránenie zubného kameňa pri pravidelnom používaní
 • neporušuje zubnú sklovinu

Obsahuje prírodné zložky, ktoré podporujú prirodzenú bakteriálnu flóru ústnej dutiny a stimulujú jej činnosť. V protiklade s inými prípravkami ústnej hygieny neničia baktérie chemicky, ale zeolit, ako hlavná zložka, ich vďaka svojej prirodzenej absorpčnej schopnosti jednoducho naviaže na seba.

ZLOŽENIE: zeolit, xylitol, prírodná aróma (neutral, eucalyptus, jahoda, broskyňa alebo citrón)

Viac informácií o zubných pastách a práškoch na našom blogu.

MYDLÁ

Prírodné mydlá V ponuke sú dve mydlá:

Mydlo – MENTOL

je prírodné peelingové mydlo s minerálnymi časticami, výborne odstraňuje odumreté povrchové bunky kože. Na miestach s celulitídou sa odporúča vyvinúť väčší tlak. Použitie mydla pri rannom sprchovaní vás zaručene prebudí, mätové lístky osviežia a oživia. Mydlo je bez chemických farbív a konzervačných látok..

ZLOŽENIE: MENTOL | kokosový, palmový a olivový olej, zrnitý minerál

NÁVOD NA POUŽITIE: Používajte 1-2-x týždenne peelingové mydlo so zeolitom, jeho minerálne čiastočky osviežia, oživia pleť. Ostatné dni odporúčame používať výživné mydlo obohatené o bentonit, kozie mlieko, bambucké maslo a levanduľový olej. Prirodzeným spôsobom hydratuje, vyživuje vitamínmi a minerálmi. Mydlo obsahuje jemné tenzidy, zmydelnený kokosový, palmový a olivový olej. Bez pridaných farbív a konzervantov

Mydlo – LEVANDUĽA

je:

 • vyživujúce
 • intenzívne hydratujúce a vyživujúce mydlo s obsahom bambuckého masla (mastné kyseliny a vitamíny A,E a F)
 • s obsahom kozieho mlieka bohatého na vitamíny (A,B,B2,B12,C,D) a minerálne látky (vápnik, horčík a draslík).

ZLOŽENIE: LEVANDUĽA | kozie mlieko, bambucké maslo, kokosový, palmový a olivový olej

PELINGY

peelingy

Peelingy na báze minerálov. Jeho minerálne komponenty veľmi dobre adsorbujú mastnoty, oleje, masírovaním dôkladne čistia póry a odstraňujú odumreté kožné bunky. Pokožka ostáva jemná a hladká na dotyk.

Líšia sa obsahom výťažkov: zelený čaj, levanduľa, pomaranč-citrón alebo papaya

PLEŤOVÁ MASKA

Pleťové masky

Pôsobením prípravku sa odstráni zrohovatená vrchná vrstva kože aj mastnota (peeling). Koža dokáže lepšie prijať účinné látky aplikovaných kozmetických prípravkov, iontoforéza alebo hydratácia je oveľa rýchlejšia.

Pravidelnou aplikáciou na zapálenú, aknóznu, seboroickú pleť mladistvých je možné dosiahnuť výrazné zníženie zápalu. Po aplikácii sa významne zníži tvorba mazu. Pri pravidelnom používaní možno očakávať konštantné 34% – né zníženie tvorby mazu. Prípravok je veľmi vhodný na lokálne vysušovanie akné.

KÚPEĽOVÉ SOLI

kupelove_soli

Kúpeľová soľ s obsahom ílovitých minerálov Vám dopraje príjemný a uvoľňujúci kúpeľ a navyše vám dodá minerály, ktoré sú pre telo také potrebné. Počas kúpania totiž dochádza k vylučovaniu toxických látok z tela a prebehne prijímanie látok z kúpeľa metódou reverznej osmózy. Osmoticky vstrebávané látky sa dostanú pod povrch pokožky priamo do cievnych kapilár.

Jedinečnosťou našich solí do kúpeľa je to, že obsahujú minerály, a tým pôsobia nielen ako soľný, ale aj ako bahenný kúpeľ.

ZLOŽENIE: íl, soľ, esenciálne oleje liečivých rastlín (levanduľa, materina dúška, citrus alebo eucalyptus), penivá zložka na báze aminokyselín, prírodné farbivo

Čítajte náš blog, dozviete sa viac 🙂

KÚPEĽOVÉ FILTRE

Kúpeľové filtre

Účinné látky sú zostavené podobne ako u kúpeľových solí, no rozdiel je v tom, že obsahuje sušené rastliny. Je možné vybrať si až so siedmich bylín, každá má trocha iné účinky na organizmus: harmanček, borovica, žihľava, šípka, levanduľa, orech alebo materina dúška.

Vrecúško je možné použiť aj ako masážnu hubku pri sprchovaní. Pokožku pekne vypne a prekrví, účinne pôsobí na hojenie vyrážok po tele. Po sprche vrecúško vyžmýkajte a uložte na suché miesto. Použiť ho takto môžete viac – krát.

ZÁSYPY

Zásypy

Zásyp je vyrobený z prírodného zeolitu. Má veľmi dobrý dezodoračný účinok. Najmä počas horúceho leta alebo pri športe zmierňuje potenie a eliminuje zápachy.

ZLOŽENIE: zeolit, harmanček, šalvia, mäta pieporná

 • vysušujúci, zápachu zbavujúci zásyp z prírodného zeolitu a liečivých rastlín
 • prírodný produkt obohatený mletou zmesou kamiliek, šalvie a mäty
 • kamilky a šalvia zmierňujú zápaly, majú antimikrobiálny účinok
 • mäta pôsobí na pokožku ochladzujúco
 • v letných horúčavách a pri zvýšenej telesnej námahe zmierňuje potenie, eliminuje nepríjemný telesný pach
 • nasypaním do obuvi pomáha predchádzať kožnej plesni

SPRCHOVÉ GÉLY

sprchove-gely1a

Produktový rad sprchovacích gélov je vyrobený zo starostlivo vybraných zložiek – vulkanických ílovitých minerálov, rastlinných zložiek, éterických olejov. Jemne a prirodzene čistia citlivú, podráždenú pokožku. Regulujú obsah minerálov v koži a zvyšujú jej odolnosť. Možnosť výberu zo 4 variant: levanduľa, zelený čaj, pomaranč-citrón alebo papaya

ÍLOVÉ MASKY

ilove_masky

Vtieraním zábalu sa čistí nielen povrch kože, ale aj póry, čím sa zlepšuje metabolizmus a zároveň aj dvojstranné prepojenie medzi väzivovým tkanivom, podkožím a hlbšími štruktúrami (svaly, chrupavky) a látkami obsiahnutými v íle.

Na povrch kože vmasírovaná 2-4 mm hrubá vrstva zábalu má výborné termoizolačné vlastnosti, znižuje tepelné straty ošetrovanej časti tela, zároveň spôsobuje lokálne temperovanie a prekrvenie. Prekrvenie ešte zvyšujú obsiahnuté rastlinné zložky a tým sa do tela ľahšie infiltrujú zložky obsiahnuté v zábale.

TELOVÉ KRÉMY

telove-kremy

Vašu pokožku naplnia energiou stopové prvky vulkanického minerálneho pôvodu o veku 12 miliónov rokov a výťažky starostlivo vybraných bylín (jastrabina lekárska, mačací pazúr, koreň ženšenu, koreň zázvoru, lipa, listy cezmíny paraguajskej, harmanček, nechtík lekársky, žihľava).

Výťažky z liečivých rastlín sa vyrábajú použitím vín z Tokajského podhoria.

Rastlinné oleje (olej z pšeničných klíčkov, jojobový olej, olej z hroznových jadier) a vitamíny (E, B6), tvoriace jeho obsah aktivujú obranný systém pokožky a podporujú jej regeneráciu.

Obsahuje kakaové maslo, a olej z maslovníka, ktoré poskytujú dlhotrvajúci hydratačný účinok.

Účinná látka: H-montmorillonit

Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu, ropné deriváty, farbivá a parabény!

PLEŤOVÉ KRÉMY

pletove-kremy

Rastlinné oleje (olej z pšeničných klíčkov, avokádový olej, jojobový olej, olej z hroznových jadier) a vysoký obsah vitamínov (A, E), tvoriacich jeho obsah aktivujú obranný systém pokožky a podporujú jej regeneráciu

Výťažky z liečivých rastlín sa vyrábajú použitím vín z Tokajského podhoria. Obsahuje agátový med, ktorý ošetruje pokožku a obsahuje prirodzené hydratačné zložky.

Účinná látka: H-montmorillonit

Vybrať si môžete podľa typu pokožky: pre normálnu, citlivú alebo suchú pleť.

KRÉM NA RUKY

krem_na_ruky

Obsahuje jojobový olej a olej zo slnečnicových jadierok, ktorého vysoký obsah vitamínu E regeneruje pokožku a posilňuje spojivové tkanivá.

Med viaže vlhkosť a pokožka sa vďaka nemu stáva napnutou a pružnou. Rýchlo sa vstrebe a nezanechá stopy.

STAROSTLIVOSŤ O NOHY

starostlivost_o_nohy

Prirodzená starostlivosť o unavené nohy stopovými prvkami vulkanického minerálneho pôvodu a extraktmi z liečivých rastlín.

Účinné látky z extrakt pagaštanu vylúhovaného v červenom víne podporujú sťahovanie ciev a zlepšujú cirkuláciu krvi. Každodenné používanie napomáha pri zmiernení únavy a napätia nôh a ich oddychu. Extrakt z levandule zmierňuje zápalové bolesti svalov.

Bylinné zložky (pagaštan konský, levanduľa lekárska, jastrabina lekárska, mačací pazúr, koreň ženšenu, koreň zázvoru, lipa, listy cezmíny paraguajskej, harmanček, nechtík lekársky, žihľava) majú blahodarný účinok na vlásočnicový prietok krvi.

Nechtík lekársky je jednou z najmnohostrannejších liečivých rastlín. Výborne ho možno použiť na zmiernenie ťažkostí spôsobených dermatitídou alebo flebitídou.

ŠAMPÓNY

sampony

Obsahujú keratín, ktorý je hlavným stavebným prvkom vlasu. Vniká do vláskov, regeneruje, a obnovuje ich štruktúru, aby boli vlasy zdravé, husté a lesklé. Mierne penivé a čistiace zložky nevysušujú a nedráždia pokožku hlavy.

Zvoliť si môžete podľa potreby:

 • na normálne vlasy a citlivú pokožku
 • na mastné vlasy
 • proti lupinám

SOĽNÁ KÚPEĽ NA NOHY

solna_kupel_na_nohy

Soľný sírový kúpeľ na nohy obohatený minerálnymi prvkami.

ZLOŽENIE: íl, síra, soľ, yzop lekársky, výťažok z pagaštanu

 • antibakteriálny účinok
 • zmäkčí stvrdnutú kožu a uľahčí jej odstránenie
 • upokojujúci a osviežujúci účinok

O všetkých výrobkoch zo zeolitu, minerálov a liečivých rastlín a byliniek spoločnosti Zeomineralproduct sa veľa dozviete na našom BLOGU, kde budeme písať o ich účinkoch, použití a význame pre ľudský organizmus.

Prečítajte si zaujímavé informácie o účinkoch chleba po pridaní zeolitu

Máte otázku? Pýtajte sa:

1 + 3 =

REFERENCIE

„Odkedy používam túto zubnú pastu celý deň necítim povlak na zuboch, dokonca sa mi odlupuje zubný kameň, takže ušetrím u zubára 🙂 Ráno, keď sa zobudím, nemám pocit zatuchnutých úst ako po ostatných zubných pastách, žiaden povlak a lepší dych 🙂 odporúčam“ ANNA

Produkty z tejto stránky môžem iba odporučiť. Maximálna spokojnosť. 🙂 Marek

Grafik, 4 texel

To mydlo je geniálne , používam ho na celé telo aj na tvár a  aj tie malinké biele vyrážky  sa mi zmenšujú.  Je úplne super.

Mária

Zeolitovy prašok by som rada odporučila aj ľuďom, ktorí rovnako ako ja trpia gastroenterologickým refluxom. Po dlhoročnom skúšaní všetkých možných prostriedok z lekární, som sa počas obdobia kojenia dostala k tomuto produktu a rozhodla sa ho vyskušať, Keďže je prírodný, neobsahuje nič čo mohlo uškodiť mne, či dieťaťu ako mnohé iné výrobky. A odvtedy ho používam stále hlavne pre mňa v kritický obdobiach ako je jeseň a jar stačí si dať jeden pohár prášku ráno alebo v prípade akútnej bolesti podľa chuti 🙂 a problémy s vracaním sa štiav alebo napínaním sú naozaj do pár minút preč …. jedinou škodou je, že som tento produkt nepoznala už v prvom tirmestri tehotenstva.

Jaroslava

Na materskej dovolenke

Prejsť do eshopu

Prejsť...

0948 200 514

info@bodysolutions.sk