Alebo ako sme sa cez Amazon dostali až po tento článok

 

Je potrebné hňed na úvod povedať, že tá cesta až k tomuto článku trvala takmer 1,5 roka. Berte to ako skrátenú verziu tohto obdobia. Samozrejme za tú dobu sa udiali aj iné dôležite veci, ktoré však sú pre tento príbeh nepodstatné. Časť s devami som si vymyslel, ale ináč sa všetky skutočnosti skutočne  uskutočnili.

 

Cca pred rokom a pol

 

Katka (manželka): Chcela by som po materskej pracovať z domu.

Ja (Mišo): Ok nie je problém. Čo by si chcela robiť?

Katka:  Podnikať na Amazone. Chcem predávať pod vlastnou značkou BIO, ultramega raw, naturálnu, handmade vyrobenú, bio-koherentnú, esenciálnu, z organicky vypestovaných rastlín, liečivú, bez chémie, s detoxikačnými vlastnosťami, s veľa antioxidantmi, hypoalergénnu kozmetiku.

Ja: Super. Choď do toho.

Katka: Ale to nie je všetko. Tá kozmetika musí obsahovať aj zeolit. Už som oslovila aj pár firiem a si predstav, že sa mi už jedna ozvala. Majú vlastné organické polia, kde si sadia liečivé bylinky a tie trhajú len počas splnu mesiaca polonahé devy s vencami kvetín na hlave. No nie je to super?

Ja:  Super, chcem tam žiť. Kedy sa sťahujeme :)?

Katka: Na to zabudni.

 

Po niekoľkých mesiacoch

 

Ja: Tak ako to vyzerá s tou kozmetikou?

Katka: Hmm, vraj také niečo nemajú vo svojom portfóliu a to už som oslovila naozaj milión firiem. Niektorí by to možno vedeli vyrobiť, ale museli by sme znášať všetky finančné  dôsledky s tým spojené, ako certifikácie a podobne. A tie íly alebo zeolit nepoužívajú, tak by sme ich museli nejako zohnať my. (V odpovediach pána Mátyása sa dozviete, že zeolit nie je až tak vhodný na krémy, a preto sa využívajú ílové minerály, ktoré majú pre pokožku nesmierny význam).

Ja: Sadám k počítaču a surfujem, kde všade by som zohnal zeolit na kozmetické účely. Prechádzam Severnú Ameriku – veľmi som nepochodil. Tak skúšam Čínu. Tam nachádzam toľko druhov zeolitov, že toľko ani neexistuje. A keby som potreboval ešte nejaký ďalší, že nech nemám strach, že vyrobia. No jasne, aj rezance z plastu. A tak skúšam Európu. Viem, že tu máme kvalitné ložiská zeolitu, ale nepochodil som. Už som strácal nádej, keď tu ani neviem ako som natrafil na firmu Geoproduct, ktorá nielenže ťaží zeolit a minerálne íly, ale z nich vyrába aj kozmetické výrobky. A to tu hneď za humnami v tokajskej oblasti.  Telefonujem a dohadujem stretnutie.

Ja a Katka: Stretnutie sme mali dohodnuté s pánom Polyákom  v Máde, kde sa prvý raz stretávame aj s jedným so zakladateľom značky Zeomineral pánom Mátyásom . Pán Polyák nám robí tlmočníka, za čo sme mu veľmi vďační. Po maďarsky rozumiem iba či si dám koňak 🙂 . Dostávame odpovede na naše aj nepríjemné otázky. Toto niekoľko hodinové stretnutie sa končí. Utekáme za našimi deťmi, hádam to naši rodičia nejako zvládli. Samozrejme utekáme na aute a nie peši 🙂 .


Stávame  sa distribútormi Zeomineralproducts


 

Ja a Katka: Po pár mesiacoch sa opäť stretávame v Máde v rovnakej zostave. Tlmočí nám pán Polyák za čo mu zasa vrúcne ďakujeme.  Po niekoľkých hodinách sa lúčime. Nakladáme do auta asi 3 tony užitočných informácií a utekáme za deťmi.

Ja a Katka: Delíme si úlohy. Katka – Amazon, Ebay a čo ja viem čo ešte, Ja – Zeomineralproducts. Zakladá sa stránka Bodysolutions. Píšem pár článkov na blog. Oslovujem pána Mátyása, aby nám odpovedal na niekoľko otázok, ktoré by mohli zaujímať našich čitateľov. Dostávam kladnú odpoveď 🙂

Ja: Preposielam otázky pánu Mátyásovi.

pán Mátyás: Preposiela odpovede.

Ja: Dávam odpovede preložiť. Píšem článok na Bodysolutions.

Vy: Práve čítate tento článok a ja Vám ďakujem, že tak urobíte až do konca.

 

Tu sú otázky a odpovede, ktoré Vás budú zaujímať

Pýtal sa: Mišo Paulišin

Odpovedal: Szabolcs Mátyás

Spolumajiteľ firmy Geoproduct Healing Minerals, ktorá prináša na náš trh produkty Zeomineral.

Ako rodinná firma tiež vlastnia viacero baní v Tokajskom pohorí, kde ťažia zeolit a ílové minerály, ktoré sa následne spracúvajú pre účely výrobkov Zeomineralproducts.

Výnimočné vlastnosti a využitie  zeolitov sú známe z mnohých odvetví ako agro-priemysel, stavebníctvo, enviromentálny priemysel a iné. Ako a kedy došlo k tomu, že  Vaša firma začala využívať zeolit aj na humánne účely? Predchádzal tomu nejaký Váš alebo iný výskum?

Prvá zeolitová konferencia na svete sa konala v Maďarsku v roku 1978.  Konferenciu podporila 3-4 ročná výskumná práca a empirické výsledky využitia suroviny. Na prvú konferenciu, do obce Mád, prichádzali geológovia a výskumníci zo štátov, v ktorých bol známy výskyt surovín podobného charakteru. Túto skutočnosť uvádzame aj na webovej stránke! V čase konferencie boli známe najmä skúsenosti a výhody súvisiace s pestovaním rastlín a chovom zvierat, na základe užitočných vlastností suroviny sa však sformulovala možnosť kozmetického a farmaceutického využitia. Ešte v tomto roku, teda v roku 1978, bol s experimentálnym charakterom v laboratórnych podmienkach, tiež v obci Mád, testovaný výskum ľudskej spotreby zeolitu.
Produkt uznaný Štátnou farmaceutickou inštitúciou bol z neho vyrobený v roku 1984.   Materiály zdokumentovaného sympózia z roku 1980 obsahujú výskumy Maďarskej vedeckej akadémie, veterinárov a lekárov.

 

Je schvaľovací proces u takých produktov ako Entero (zeolitový prášok na vnútorné užitie) veľmi komplikovaný? 

Áno, keďže je prípravok závislý od nálezísk a z hľadiska obsahu toxických ťažkých kovov a biokoherencie si určite vyžaduje skúšku a testy.

 

Veľa ľudí sa nás pýta na percentuálne množstvo klinoptilolitu vo výrobku Entero. Je potrebné, aby bol klinoptilolit viazaný aj na iné horniny, íly, z hľadiska ich funkčnosti? Ako to je s Enterom?

Klinoptilolit je dôležitý komponent produktu, to však nie je všetko. Zeomineral Entero pozostáva zo zmesi bieleho ílu a 50 %-ného zeolitového ryolitového tufu. Biely íl je v prípravku dôležitý v prvom rade kvôli spektru stopových prvkov. Klinoptilolit funguje ako katalyzátor, ktorý pomáha preniesť stopové prvky cez membránovú vrstvu organizmu. Nie je však vhodné, aby bol obsah klinoptilolitu príliš vysoký, ale zase ani to, aby bol príliš nízky. Optimálnu úroveň môžeme určiť medzi 50 a 60 %. Veľké množstvo klinoptilolitu môže v črevnom systéme vyvolať krajné situácie, v niekoľkých prípadoch môže spôsobiť hnačky. V pomerne veľa prípadoch, 80-90 %, však klinoptilolit spôsobuje zápchu, tento jeden minerál je teda samostatne užitočný, použiteľný je však vždy len s mierou.

 

Vaše výrobky majú označenie ako biokohorentné. Viete v krátkosti vysvetliť čo to znamená?

Biokoherencia s porušením patogénnych baktérií a tiež membrány červov znemožní parazitom fungovanie v ľudskom organizme. Iba jeden deciliter 20 %-ného zeolitového suspenzného roztoku je už za 5 minút schopný znížiť 15.000 staphylococcus baktérií na počet zárodkov cca. 775 ks. Vlastnú bakteriálnu flóru človeka pritom nepoškodzuje. Označenie biokoherentný teda znamená, že daný minerál je pre ľudský organizmus selektívnou „dezinfekčnou látkou“.

Zeolit, bentonit, montmorillonit a iné minerálne íly používané vo Vašej kozmetike majú adsorbčné vlastnosti. Dá sa povedať že týmto získava táto kozmetika aj dermatologický význam? Napríklad, pomoc pri akné a iné.

V kozmetických prípravkoch používame v prvom rade ílové minerály. pH stabilizujúca schopnosť a výnimočne silná adsorpčná charakteristika zeolitov nie je pre výrobu krémov vždy priaznivá. Dermatologický význam ílov spočíva v tom, že povrchové čistenie pokožky a výmenu aktívnych katiónov sú schopné realizovať z takých doplnkových bioprvkov ako sú železo, horčík, vápnik, sodík, draslík, ktoré sú esenciálnymi prvkami epidermickej-dermickej časti. K ošetreniu vyrážok a ďalších rán prispievajú v prvom rade ich sorpčné účinky. Okrem minerálnych komponentov používame v našich produktoch aj za studena lisované oleje a tiež vo víne namočené bylinky. Naše krémy sú bez umelých farbív, parabénov, SLS a ropných derivátov.

Skúste vysvetliť v čom sa ešte Vaša kozmetika líši od ostatnej? Prečo by sme mali začať používať Vaše produkty.

Rozdiel v porovnaní s krémami vyrábanými ďalšími výrobcami vyplýva z nasledujúceho zloženia: za studena lisované rastlinné oleje, ílové minerály, 10 druhov vo víne namočených byliniek, sterilná filtrácia, med a navyše naše produkty neobsahujú umelé farbivá, parabény, ropné deriváty a SLS. Najdôležitejšia je asi absencia ropných derivátov. Skoro každý krém sa vyrába s ropnými derivátmi vazelíny alebo parafínu. S týmito prísadami je možné vyrobiť vynikajúci homogénny krém dobrej konzistencie a príjemný na dotyk. Nevýhodou tohto typu však je, že uzatvára epidermickú časť, čím takmer úplne eliminuje dýchanie pokožky a tým zabraňuje aj tvorbe buniek. Napriek tomu, že krémy takého typu obsahujú dobré spektrum účinných látok, tieto účinné látky nedokážu dostatočne vitalizovať zamšu pokožky ani dermickú časť nachádzajúcu sa nad ňou.

 

V našom prípade sa pri rastlinných olejoch lisovaných za studena (Omega 6-3-9) uhlíkové reťazce neporušia. Keďže  sú úplne rovnaké ako nenasýtené mastné kyseliny, tvoriace našu pokožku, ľahko sa začlenia. Vychádzajúc z našich skúseností, dermická časť našej pokožky bez akejkoľvek stopy absorbuje 3 % 20-30 mikrónov ílu. V tomto rozsahu mletia sú železo, horčík, vápnik, draslík, sodík, respektíve kremík prítomné ako esenciálne stopové prvky, teda ako kolagén budujúci pokožku. O kremíku vieme, že aj kĺby a chrupavky, nachádzajúce sa na konci kostí, sú schopné vytvárať sa výlučne s pomocou tohto stopového prvku. Približne 10-12 %  3 %-ného meliva pripadá na nano-rozsah, kde sú tieto zložky prítomné takmer v stave molekulárnej veľkosti. Zo zmesi oleja a vody, respektíve ílu vznikne emulzný gél, do ktorého injektujeme 10 druhov vo víne namočených byliniek. Účinné látky byliniek sa vďaka nízkemu alkoholovému obsahu vína menej porušia, ako keby sme ich jednoducho vymáčali v alkohole. Nakoniec do zmesi, v závislosti od typu pokožky, pridáme 1-1,5 % kvetového alebo agátového medu, ktorý v takomto množstve zabezpečí hydratáciu pokožky. V každom našom kréme sa množstvo vonných látok nachádza pod 1 tisícinou %, preto pri ich používaní nepočítajte so silnými vonnými látkami. Konzervačná látka, ako základná konzervačná látka, sa z dôvodu sterilnej filtrácie nachádza medzi 1 desatinou alebo 1 tisícinou % aktuálnej povolenej miery. Je dôležité vedieť, že 2-ročnú záruku na krémy je možné zabezpečiť výlučne pri použití konzervačných látok, ktoré prirodzene nie sú parabénmi.

 

Posuňme sa trochu ďalej. Pre predaj výrobkov ste začali využívať multi level marketing. Čo Vás k tomu viedlo?

Tento spôsob predaja sme si vybrali preto, že nejde o všeobecnú komerčnú sériu produktov, ktoré je vo všeobecnosti možné nájsť v tradičnom multipredaji. Minerálne suroviny zeme sa po prvýkrát na svete v tejto sérii produktov používajú ako prísady do kozmetických a zdravotníckych produktov. Informovaniu o tejto skutočnosti a podpore distribútorov venuje spoločnosť zvýšenú pozornosť a starostlivosť.

 

Aké sú ďalšie plány firmy do budúcnosti? Na čo sa môžeme tešiť?

Vzhľadom na naše plány, o výhodách a užitočných vlastnostiach minerálnych produktov by sme chceli oboznámiť našich užívateľov a distribútorov v čo najväčšom možnom počte krajín. V nasledujúcich niekoľkých rokoch plánujeme otvoriť naše prevádzky v mnohých európskych štátoch.

 

Čo by ste zaželali v Novom roku používateľom, distribútorom a všetkým priaznivcom Zeomineralproducts?

Distribútorom a užívateľom prajeme úspešný obchodný rok a k tomu všetkým prajeme veľa zdravia a síl!

Chceli by sme sa pánovi Mátyásovi veľmi pekne poďakovať, že si aj napriek svojej vyťaženosti našiel čas a odpovedal nám na naše otázky.

Ak si myslíte, že článok zaujme aj iných, zdieľajte 🙂

 

Mišo Paulišin