Krátky príbeh… Erika odomkla dvere. Vošla dnu do chodbičky. Spustila tašky s nákupom na dlážku, nedbajúc, či sa niečo rozbije. Vyzula si lodičky a pošúchala si rukou päty a lýtka. “Kašlem na nákup. Musím si na chvíľu sadnúť.“ Pomyslela si a už ležala v obývačke na gauči. „Konečne piatok. Zajtra tak maximálne upracem deťom izbu, keď už ostávajú cez víkend u mamy,“ Erike vírili myšlienky hlavou, keď si zrazu spomenula, že nedávno dostala darček od kamarátky Ivany. Nejaké kúpeľové vrecúško. „Bože už si ani nepamätám, kedy som sa naposledy kúpala. Prečo sa vlastne stále len sprchujeme?“ Spýtala sa sama seba. To už stála pri otvorenej chladničke a načahovala sa po nedopitej fľaši vína. Vošla do kúpeľne, otočila kohútikmi na batérii. Malý vír vody, ktorý sa na začiatku tvoril pomaly mizol. Erika položila vrecúško do vody. Vyzliekla si šaty, doliala si zvyšok vína do pohára a ponorila sa do vody. “Bože to je úľava, z tohto tu, si určite urobím rituál.“ Vzala do ruky kúpeľove vrecko a pomaly si ním začala šúchať ruky, krk.

Ako si užívala kúpeľ, vo dverách sa objavil manžel, Rišo. “Ahoj zlatko, môžem sa pridať? “ spýtal sa potmehúcky. “Ahoj. Ty si už doma, ani som ťa nepočula vojsť.“ Pozrela sa naňho a dopovedala. “Ak sa chceš pridať, tak si to musíš zaslúžiť.“ Odvetila na jeho otázku a provokatívne si vrecúškom prešla od krku k prsiam.

Rišo sa ďalej šibalsky usmieval, podišiel bližšie k vani a sadol si na jej okraj. „Tak čo keby som ti tým vrecúškom trocha vydrhol chrbát,“  ani nečakal na jej odpoveď a začal si rozopínať košeľu. O chvíľu sa už tlačili obaja vo vani. Rišo si sadol za Eriku a vrecúškom jej masíroval chrbát.

“Krásne voniaš. Čo to je, levanduľa? “Spýtal sa Rišo. “Asi áno, to bude tým vrecúškom!“ Odpovedala Erika vychutnávajúc si masáž chrbta…   O pár minút neskôr ostali na dlážke len mokré šľapaje dvoch ľudí a v pozadí bolo počuť privretie dverí do spálne .

Vedľa nákupnej tašky vo verande sa začala tvoriť mláka z mrazeného mäsa, ktoré sa neodložilo. No v tej chvíli to však Erike bolo jedno. Koniec 🙂

 

Viete aký benefit získala Erika počas kúpania? Samozrejme spoločnú chvíľku s manželom. Ale navyše Erika použila pri kúpaní kúpeľové vrecko s levanduľou. A v čom sú tieto kúpeľové soli a vrecká výnimočné? Pretože obsahujú  zeolit, liečivé rastliny a soľ. Vďaka zeolitu, ako účinnej látky dochádza k vylučovaniu toxických látok z organizmu a zároveň prijímaniu dôležitých stopových prvkov z kúpeľa. Osmoticky vstrebávané látky sa dostanú priamo do cievnych kapilár pod povrchom pokožky. Jedinečnosťou týchto výrobkov je, že obsahujú minerály, a tým účinkujú nielen ako soľný, ale aj ako bahenný kúpeľ. Samozrejme masírovaním kúpeľovým vrecúškom sa zbavíte nečistôt a odumretých častíc kože.   Účinné látky a vlastnosti Kúpeľových soli Sirene a  kúpeľových vreciek  Neptun:

  • spájajú v sebe pozitívne vlastnosti bahna, liečivých byliniek a soli
  • obsahujú minerály a tým účinkujú nielen ako soľný, ale aj ako bahenný kúpeľ. Bahno obsahuje pre ošetrenie pokožky dôležité katióny, preto sa stopové prvky infiltráciou dostanú až do hlbokých vrstiev kože.
  • krásu a zdravie ošetrujú a chránia prostredníctvom prírodných rastlinných olejov a jemnej penivej zložky. V teplej vode sa uvoľnia esenciálne oleje, ktoré v kombinácii so slanou parou majú ako inhalačný kúpeľ blahodarný vplyv na dýchacie cesty.
  • do organizmu sa zabudujú hlavné katióny tvorby kolagénu (Fe, Mg, K, Ca, Na, Si) – odporúča sa pri kĺbových ťažkostiach, opuchoch a edémoch
  • zlepšujú činnosť ciev a podporujú krvný obeh.
  • neobsahujú SLES a umelé farbivá! Obsahujú prírodné penivé prídavky a farbivá!

 

Urobte si doma malé  kúpele. Doprajte si chvíľu vo vani a zrelaxujte Vaše unavené telo.

 

Ak ste sa doteraz len sprchovali, budete prekvapení, ako si oddýchnete.

Zároveň urobíte niečo zdravé pre svoje telo.

Mišo Paulišin.