A prečo je pre nás dôležité pravidelne detoxikovať?

Verím, že odpovede na tieto otázky nájdete v tomto článku.

Detoxikovať naše telo by sme mali aspoň dva krát ročne. Ale vzhľadom na to, akým štýlom života žijeme, čo jeme a čo dýchame je potrebné zbavovať telo škodlivín pravidelne.

Tak úplne v skratke:

ZEOLIT je minerálna hornina, ktorá organizmus čistí a zároveň zásobuje potrebnými minerálmi a stopovými prvkami. Liečivé účinky zeolitu sú výnimočne rozsiahle. Vďaka svojim absorpčným vlastnostiam dokáže vstrebať toxíny, ťažké kovy, vírusy, splodiny metabolizmu, baktérie, plesne a mnoho ďalších vecí, čo do nášho tela nepatria.

A ako som sa dostala k zeolitu ja?

Keďže som matkou dvoch detí, začala som sa zaoberať tým, čo im každý deň dávam na tanier, čo je pre nich dobré, čo zlé a čo je potrebné zo stravy úplne vylúčiť. Čím viac som sa tomu venovala, tým viac som zisťovala, aké sú potraviny v našich supermarketoch nekvalitné a ako je potrebné si správne vybrať a hlavne čítať etikety.

Preto som sa rozhodla, že počas roka budeme pestovať zeleninu. Samozrejme bez akéhokoľvek chemického postreku. Tiež sme kúpili pár sliepok na domáce vajíčka, a inú hydinu na mäsko. Nie sme síce celoročne sebestační, ale aspoň sezónne vieme pokryť naše potreby. Samozrejme z prebytkov robíme zaváraniny, niečo zmrazujeme a sterilizujeme. Takto vieme pokryť aj časť zimy.

V tej dobe mi  moja sestra odporučila zeolit. Pracuje vo firme, ktorá ho spracováva na rôzne účely, od poľnohospodárstva až po stavebníctvo.  A tak sme začali v rodine využívať zeolit ako prídavok do krmiva, podstielku pod kurence, ekologické hnojivo pre našu zeleninu, zeolitový záchod pre našu mačku

Všetky tieto veci sa nám v praxi osvedčili (o využívaní a účinkoch zeolitu v hospodárstve budeme písať v niektorom z blogov).

Popri študovaní, čo to ten zeolit je, sme naďabili  na články o ich priaznivom vplyve na ľudský organizmus. Samozrejme sme chceli tieto benefity vyskúšať aj v praxi. A aj keď sa zeolit v Európe ťaží, problém bol, že firmy nemali certifikáciu na jeho humánne využitie.

Kto je ale vytrvalý, toho nemožno poraziť. Jedného dňa sme na internete našli firmu Geoproduct, ktorá sa zaoberá nielen ťažbou zeolitu, ale aj jeho spracovaním pre zdravotnícke pomôcky, telové krémy, zubné pasty a kozmetiku všeobecne. Takmer okamžite sme začali tieto výrobky používať (o účinkoch týchto výrobkov, ako aj referencie Vám prinesieme v ďalších blogoch). Tieto skvelé výrobky sa stali našou každodennou rutinou. Keďže firma práve expanduje do celej Európy, zaregistrovali sme sa ako jej  distribútori. A tak sme myšlienku zdravia a krásy zo zemskej kôry začali šíriť aj my.

A čo je to zeolit ?

Zeolit vznikol vulkanickou činnosťou pred 10-12 miliónmi rokov. Táto prírodná vulkanická hornina je jedinečná svojimi fyzikálnymi vlastnosťami. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že jeho priestorové usporiadanie atómov vytvára kanáliky a dutiny konštantných rozmerov. Táto štruktúra umožňuje zachytávať látky tuhého, kvapalného a plynného skupenstva. Dokáže adsorbovať nežiadúce látky v tele a šetrným spôsobom ich vylúčiť. Zeolit v tele človeka chemicky nereaguje, čiže nevytvára žiadne nové zlúčeniny, a preto je bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Taktiež obsahuje pre človeka dôležité stopové prvky.

Zeolit má široké využitie v poľnohospodárstve, chovateľstve, stavebníctve, pri ochrane životného prostredia pri čistení vôd a iných odvetviach priemyslu. Existuje asi 40 prirodzene sa vyskytujúcich zeolitov. Pre zdravotnícke potreby sa využíva zeolit- clinoptilolit.

Čo to je zeolit. https://cs.wikipedia.org/wiki/Zeolit

zeolit_1Chcem podotknúť, že zeolit nie je liek, ktorý vyrieši všetky vaše ťažkosti, ale môže Vám dopomôcť k očiste tela od škodlivých látok prijímaných z okolia. Aj Vy sa na chvíľu zastavte a porozmýšľajte!

Možno aj Vy svoje telo zbytočne zaťažujete jedmi, konzumáciu nevhodného jedla a používaním chemickej kozmetiky.

Možno prídete na to, že sa dá zdravšie stravovať a používať prírodnú kozmetiku.

Možno prídete na to, že po pár mesiacoch sa začnete cítiť lepšie, zdravšie a plný energie v akomkoľvek veku

Možno zistíte, že Vám zeolit na detoxikáciu stačí raz ročne

A možno to nikdy nezistíte. Pretože sa nezastavíte a neporozmýšľate, aká úžasná osoba ste! A ako svojmu telu ubližujete. Ďalej budete bombardovať svoje telo toxínmy a pokračovať v doterajšom štýle života.

Ale tento blog je pre iných. Je pre ľudí takých ako vy. Veď prečo by ste dočítali tieto riadky. Lebo Vás niečo trápi a hľadáte odpovede. Možno máte žalúdočné, kožné alebo iné problémy spôsobené toxikáciou tela. Odpoveď je: MAJ SA RÁD, ZBYTOČNE SI NEUBLIŽUJ A ZEOLIT TI BUDE NÁPOMOCNÝ! 🙂

Treba len chcieť!

Katka a Mišo Paulišinovci